Connect with us

2012-2013 Standings

2015-2016|2014-2015|2013-2014|2012-2013

Berks Division I

TeamConferenceOverall
Wilson7-014-8
Governor Mifflin6-116-5
Exeter5-213-10
Conrad Weiser4-39-11
Reading3-415-15
Daniel Boone2-57-19
Twin Valley1-62-19
Muhlenberg0-73-15

Berks Division II

TeamConferenceOverall
Schuylkill Valley5-118-4
Hamburg5-115-7
Brandywine Heights4-212-7
Wyomissing4-29-5
Oley Valley2-46-12
Kutztown1-53-13
Tulpehocken0-60-18

Bicentennial League

TeamConferenceOverall
Lower Moreland5-020-11
New Hope-Solebury4-111-7
Church Farm School3-211-6
Bristol2-35-13
Delco Christian1-42-10
Phil-Mont Christian0-51-12

Catholic League

TeamConferenceOverall
LaSalle College Prep8-015-4
Father Judge7-115-6
Cardinal O'Hara5-313-14
St. Joseph's Prep5-37-7
Bishop McDevitt4-48-11
Archbishop Wood3-54-11
Bonner-Prendergast2-64-15
Roman Catholic2-68-16
Archbishop Carroll0-00-0
Archbishop Ryan0-00-0
Conwell Egan0-00-16

Central League

TeamConferenceOverall
Upper Darby11-015-3
Garnet Valley10-116-5
Conestoga9-213-3
Ridley8-321-8
Penncrest7-48-8
Radnor6-510-6
Lower Merion4-77-8
Strath Haven4-77-13
Marple Newtown3-87-10
Haverford2-911-14
Springfield-Delco2-97-23
Harriton0-114-22

Ches-Mont American

TeamConferenceOverall
Unionville6-015-8
West Chester Rustin5-17-5
Kennett3-37-10
Great Valley2-48-14
Octorara2-44-20
Oxford2-44-15
Sun Valley1-53-15

Ches-Mont National

TeamConferenceOverall
Downingtown East5-028-5
Downingtown West4-123-8
West Chester Henderson3-29-6
West Chester East2-311-6
Coatesville1-413-19
Avon Grove0-55-12

Delaware Valley League

TeamConferenceOverall
Interboro4-025-6
Academy Park2-214-14
Chichester2-214-7
Glen Mills2-29-16
Penn Wood0-42-15

Inter-Academic League

TeamConferenceOverall
Episcopal Academy2-314-13
Germantown Academy1-04-1
Haverford School1-05-4
Malvern Prep1-07-5
Springside Chestnut HIll0-11-4
William Penn Charter0-11-8

Pioneer Athletic Conference

TeamConferenceOverall
Owen J. Roberts9-020-2
Spring-Ford8-120-4
Upper Perkiomen7-220-9
Boyertown6-318-8
Methacton5-416-7
Pottstown4-522-9
Pottsgrove3-67-9
Perkiomen Valley2-710-10
Phoenixville1-83-14
Pope John Paul II0-90-17

Suburban One American

TeamConferenceOverall
Norristown7-015-3
Upper Dublin6-119-4
Upper Moreland5-210-12
Wissahickon4-39-11
Plymouth Whitemarsh3-48-9
Springfield-Montco2-55-18
Cheltenham1-64-13
Upper Merion0-71-15

Suburban One Continental

TeamConferenceOverall
Pennridge6-120-7
Quakertown6-114-12
North Penn5-27-5
Central Bucks South4-317-5
Central Bucks East3-414-12
Hatboro Horsham2-510-10
Central Bucks West1-62-16
Souderton1-64-17

Suburban One National

TeamConferenceOverall
Council Rock South6-112-4
Pennsbury6-118-7
Council Rock North5-213-5
Neshaminy5-215-9
Abington2-58-14
Harry S. Truman2-515-12
Bensalem1-67-20
William Tennent1-613-18

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *