Connect with us

Wrestling

Ches-Mont wrestling rankings, 1/17/23

107

  1. Brayden Sigle, Fr., Downingtown West, 19-7
  2. John Deorio, Soph., Sun Valley, 15-5
  3. Zach McFarlane, Soph., West Chester East, 17-7
  4. Alex Jackman, Jr., West Chester Henderson, 12-8

114

  1. Christian Ford, Jr., Avon Grove, 16-3
  2. Cole Haines, Soph., Unionville, 19-4
  3. Timmy Kearney, Jr., Sun Valley, 12-6
  4. Chase Sigle, Soph., Downingtown West, 12-9

121

  1. Andrij Szczesniuk, Soph., Coatesville, 10-2
  2. Zack Jaffe, Fr., Kennett, 19-5
  3. Mason Coursey, Jr., Unionville, 12-3
  4. Jordan Schaible, Soph., Oxford, 8-4

127

  1. Blake Boyer, Fr., Kennett, 20-4
  2. Hunter Delaney, Soph., Sun Valley, 13-3
  3. Jared Schaible, Soph., Oxford, 11-4
  4. Alfie Overton, Jr., West Chester Henderson, 14-6

133

  1. Brecken Strickland, Soph., Sun Valley, 18-1
  2. Kane Lengel, Soph., Kennett, 19-6
  3. Kevin Bernhard, Jr., Downingtown West, 13-7
  4. Angus Whittaker, Jr., West Chester Henderson, 15-6

139

  1. Carmen Cortese, Sr., West Chester Henderson, 19-1
  2. Austin McMillan, Sr., Oxford, 11-3
  3. David Voghel, Sr., Sun Valley, 17-2
  4. Jordan Barry, Jr., Downingtown West, 12-8

145

  1. Max Parnis, Sr., West Chester East, 22-2
  2. Brandon Carr, Soph., Sun Valley, 19-0
  3. Michael Pepe, Jr., Kennett, 19-7
  4. Evan Seagreaves, Sr., Coatesville, 14-7

152

  1. Alexander Gamble-Williams, Sr., Sun Valley, 16-3
  2. Tyler Maiers, Sr., Kennett, 14-7
  3. Garrett Landon, Sr., Avon Grove, 13-5
  4. Jacob Ruttman, Jr., Coatesville, 16-8

160

  1. Josh Barlow, Sr., Kennett, 16-5
  2. Topher Tryon, Sr., Unionville, 10-1
  3. William Cadden, Soph., Sun Valley, 13-6
  4. Ryan Loraw, Sr., Downingtown East, 12-6

172

  1. Jack Weldon, Soph., Coatesville, 14-6
  2. Ryan O’Leary, Sr., Unionville, 12-9
  3. Ryan Maiers, Jr., Kennett, 8-7
  4. Andrew Spancake, Sr., Avon Grove, 14-5

189

  1. Stephen Beatty, Sr., West Chester Henderson, 16-4
  2. Jagger Vitelli, Soph., Avon Grove, 13-7
  3. Matt Luton, Jr., Coatesville, 12-7
  4. Tommy Grizzanti, Soph., Downingtown East, 9-9

215

  1. John Pardo, Jr., Kennett, 20-3
  2. Chase Thompson, Sr., Sun Valley, 15-4
  3. Jeremy McKinney, Sr., Oxford, 17-4
  4. Mason Hale, Sr., Downingtown West, 19-6

285

  1. Bailey Shindle, Sr., Kennett, 16-4
  2. Liam Keevil, Sr., West Chester Henderson, 14-1
  3. Adham Abouraya, Jr., Downingtown East, 14-2
  4. Troy Mack, Jr., Downingtown West, 5-0

Teams

  1. Sun Valley, 2-0 American Division, 11-1 overall
  2. Kennett, 1-1 American, 5-3
  3. West Chester Henderson, 2-0 National Division, 8-1
  4. Downingtown West, 2-0 National, 4-2 

Print Friendly, PDF & Email
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Advertisement

Recent News

Advertisement
Advertisement

More in Wrestling