Connect with us

Central League

Swimming: The All-Delco Teams

First Team

Alex Boratto, So. Haverford School
Ben Baturka, Sr. Episcopal Academy
Charlie Ryan, Jr. Haverford School
Matt Haigh, Sr. Haverford School
Ivan Puskovitch, Fr. Episcopal Academy
Greg Giannella, Jr. Radnor
Andrew Owsiany, Sr. Episcopal Academy
Claire Walsh, Fr. Penncrest
Frances Resweber, Sr. Strath Haven
Alex Sumner, So. Episcopal Academy
Julia Cullen, So. Radnor
Sarah Baturka, Sr. Episcopal Academy
Maddie Hart, Sr. Haverford
Emma Seiberlich, Jr. Episcopal Academy

Second Team

Sam Hawke, Sr. Episcopal Academy
Daniel Rosenberger, Sr. Penncrest
Mike Paul, Sr. Penncrest
Collin Pettit, So. Haverford
Will Resweber, Fr. Strath Haven
David Mitchell, Sr. Haverford School
Will Canny, Jr. Haverford
Hanna Blewett, Sr. Card. O’Hara
Summer Martin, Jr. Strath Haven
Georgia Apostolu, Jr. Springfield
Sally Stockett, Fr. Episcopal Academy
Gab Rudy, Jr. Ridley
Kaitlin Perni, Sr. Notre Dame
PhilAnn Dixon, So. Strath Haven

Honorable Mention

Academy of Notre Dame: Meg Gentile, Adelaide Lennon, Michaela McGeary, Campbell Ratigan
Agnes Irwin: Maddie Aguirre, Riley Flick, India Jackson, Ana Mashek, Riley Pujadas, Myka Thomas
Archbishop Carroll: Matt Crawford, Sincere Gibbs, Daniel Kline, Thomas Patota, Julia Dellaratta, Zoie Octaviano, Victoria Patota
Bonner & Prendergast: John Ellis, Luke McDevitt, Theodore Grenier, Tom Lusch, Jules Fanelli, Tara McBlain
Cardinal O’Hara: Cullen Boyle, Julia Boyle, Kylie Swanick
Chichester: Adrian Reimers, John Reimers, Caprian Kan, Rachel Lancianese
Delco Christian: Alex McKeaney
Episcopal Academy: George Maltby, Brian Rodio, Cole Whitsett, Gossen Yang, Rachel Barber, Nikki Cannon, Hadley DeBruyn, Maia Golub, Lily Haupt, Maddie O’Reilly, Wren Sablich, Laura Zecca, Heidi Zirnkilton
Garnet Valley: James Greek, Alex Mitchell, Shane Scudder, Noelle DiClemente, Alexa Hipp, Ashley Kovatch, Jordan Stansfield, Lucy Townend
Glen Mills: Joshua Cheatom, Joseph Colomba
Haverford: David Abrahams, Matthew Bochanski, Leo Goldszal, Dan Lawrey, Owen Liberatore, Matt Phillips, Steve Szathmary, Grace Myers, Tara Ryan, Ilira Zherka
Haverford School: Brannon Appicciafuoco, T.J. Brooks, J.R. Leitz, John Nelligan, Gabe Newton, Joe O’Brien, Alex Tyminski, Harrison White
Interboro: Hunter Jensen, Kevin Oreskovich, Kyle Oreskovich, Olivia Murphy, Rosalia Murphy
Marple Newtown: Ron Feinberg, Mike Hannig, Dylan Keer, Johnny Truax, Tara McCloskey
Penncrest: Justin Haffner, Julia Colizzo, Madison Dickert, Brooke Dresden, Shannon Jackson, Lauren Woznicki
Radnor: Clayton Bowes, Ethan Cai, Steve Chen, Patrick Cullen, James El-Deiry, Steve Giannella, Christian Reusche, Julia Condran, Emma Dietz, Emily Moyher, Sasha Smolyansky, Grace Wakiyama
Ridley: Mason Beck, Gene Gibbons, Brett Korn, Donnie Taziole, Shannon Glacken, Marisela Rechner, Kiera Wadsworth
Sacred Heart: Emma Seifried
Springfield: Dave Bingaman, Jack Booth, Christopher Fleming, Carly Swartz
Strath Haven: Sean Adams, Colin Brennan, Michael Scott, Oliver Yancey, Wesley Yancey, Chloe Brennan, Liz Olszewski, Camille Jablonski
Sun Valley: Andrew Cerami, Grant Michaels, Brendan Skwirut,
Upper Darby: Will Coppola, Joey Vizzari, Claire Hamilton, Madison Weir

Comments

comments

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Central League