Connect with us

Avon Grove

2021 Boys Soccer All-Ches-Mont League Team

The following is the boys soccer All-Ches-Mont League team as selected by the league coaches.

National Division MVP; All-State, All-Southeastern Pa. — Zane Domsohn, Bishop Shanahan

All-Southeastern Pa. — Matt Lohr, Downingtown West

National Division

First Team

Kyle McWilliams, Sr., Downingtown West

Kevin Schmeidel, Sr., Downingtown West

Matt Lohr, Jr., Downingtown West

Zane Domsohn, Sr., Bishop Shanahan

Bryce Domsohn, Sr., Bishop Shanahan

Colin Deal, Sr., Bishop Shanahan

Brendan Rosinsky, Sr., Downingtown East

Niklas Nowak, Jr., West Chester East

Ethan Jarden, Sr., West Chester Henderson

Adam Gomaa, Sr., West Chester Henderson

Ryan Kuegler, Jr., West Chester Henderson

Tino Kneis, Sr., West Chester Henderson

Second Team

Alex Shultz, Jr., Coatesville

James Blake, Jr., Downingtown East

JJ Burke, Sr., Downingtown East

John Waner, Jr., Downingtown East

Evan Cunningham, Sr., Bishop Shanahan

Jaden Jones, Sr., Bishop Shanahan

Noel Kiefer, Sr., West Chester Henderson

John Norbury, Jr., West Chester Henderson

Zack Killpatrick, Soph., Downingtown West

Aiden Primanti, Sr., Downingtown West

Brendan Miller. Jr., West Chester East

Honorable Mention

Michael Villa, Sr., Avon Grove

John Pepe, Jr., Avon Grove

Paul Ziegler, Bishop Shanahan

Simon Fonde, Bishop Shanahan

Izeah Bennett, Sr., Coatesville

Brendan Pulgarin, Sr., Coatesville

Luke Rison, Sr., Downingtown East

Advik Babalani, Sr., Downingtown East

Ian Strong, Sr., Downingtown West

Austin Deamer, Jr., Downingtown West

Cruz Vega, Jr., West Chester East

Johnny Regester, Sr., West Chester East

Nick Ricciardi, Soph., West Chester Henderson

Brandan Watson, Sr., West Chester Henderson.

 

American Division

American Division MVP; All-State, All-Southeastern PA. — Mohamed Elhendawy, West Chester Rustin

Second Division MVP; All-Southeastern Pa. — Gavin Seele, Kennett

First Team

Seth Turner, Jr., Great Valley

Sean Lock, Sr., Great Valley

Yahir Carbajal, Sr., Kennett

Ryan Jackson, Sr., West Chester Rustin

Jack Blackadar, Sr., Unionville

Gavin Seele, Sr., Kennett

Cooper Seele, Soph., Kennett

Liam Martin, Jr., Unionville

Bobbo Chambers, Jr., Sun Valley

Danny McGonagle, Soph., West Chester Rustin

Mohamed Elhendawy, Sr., West Chester Rustin

Dimitri Makris, Sr., West Chester Rustin

Dean Finan, Sr., Great Valley

Julian Stowell, Sr., Kennett.

Second Team

Sam Klingenberg, Sr., Unionville

Peter Murray, Sr., Unionville

Parker Wyatt, Jr., Unionville

Karl Brandt, Sr., Great Valley

Rikin Rakesh, Jr., Great Valley

Ryan Seelaus, Soph. West Chester Rustin

Danny Scoffone, Jr., West Chester Rustin

Gavin Baker, Sr., West Chester Rustin

Zach Mannices, Jr., Kennett

Bryan Arizmendi, Jr., Kennett

Reagan Pelletier, Jr., Kennett

Seamus McGroary, Soph., Sun Valley

Tyler Keonig, Sr., Sun Valley

Honorable Mention

Jack Truitt, Soph., West Chester Rustin

JJ Jackson, Jr., West Chester Rustin

Gavin Palmer, Sr., Great Valley

Ethan Pfau, Jr., Great Valley

Jio Corrillo, Jr., Kennett

Vincent Poncet, Sr., Kennett

Diego Mireles, Sr., Kennett

Juan Romero, Jr., Oxford

John Nolek, Jr., Sun Valley

Donnie Maieron, Soph., Sun Valley

Phin Gill-Gorenc, Jr., Unionville.

Print Friendly, PDF & Email
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

9 − 2 =

Advertisement

Schools

Advertisement
Advertisement

More in Avon Grove