Connect with us

SPRING SPORTS

Boys Track and Field: The All-Delco Teams

First Team

Neo Vossschulte, Episcopal Academy Sr. Sprints/Relays
Walton Garnett, Chester Jr. Sprints/Relays
Ethan Fingerhut, Haverford Sr. Mid-Distance
Patrick Lawson, Haverford Jr. Mid-Distance
Daniel Munro, Penncrest Sr. Hurdles/Pole Vault
Bryce Cooper, Episcopal Academy Sr. Hurdles
Joshua Allen, Haverford School Sr. Jumps
Mekhi Rodgers, Episcopal Academy Sr. Jumps
Michael Powel, Haverford High Sr. Throws
Kouassi Toukou, Delco Christian Jr. Throws
Quentin Ryan, Haverford High Jr. Mid-Distance
Patrick Donaher, Haverford School Sr. Throws
Tyler Klambara, Springfield Jr. Throws
Michael Woolery, Episcopal Academy So. Mid-Distance
Robby Longo, Springfield Sr. Jumps
Eric Willis, Academy Park Sr. Sprints/Relays
4 x 100: Episcopal Academy
4 x 400: Chester
4 x 800: Haverford

Second Team

Kristian Praizner, Ridley Sr. Sprints/Hurdles
Jaden Collins, Cardinal O’Hara So. Sprints
Danny Schikel, Cardinal O’Hara So. Hurdles
Tyler Ressler, Springfield Sr. Jumps
Jack Gallagher, Penncrest Sr. Pole Vault
Justin Quinn, Marple Newtown Sr. Throws
Kadin Salania, Penncrest So. Mid-Distance/Relays
Beyan Washington Penn Wood Sr. Throws
Tymier Barnes, Penn Wood Jr. Jumps
Luke Bodden, Radnor So. Mid-Distance
Kouto Anyika, Penn Wood Sr. Sprints/Relays
A.J. Koukou, Episcopal Academy So. Throws
Jed Liu, Strath Haven Sr. Jumps
Joachim Johnson, Episcopal Academy Fr. High jump
Joel Zacharias, Marple Newtown Jr. Jumps
Godfrey Odalla, Academy Park Sr. Sprints/Relays
4 x 100: Cardinal O’Hara
4 x 400: Episcopal Academy
4 x 800: Penncrest

Honorable Mention

Archbishop Carroll: Gabriel Cuffey, Rodrigo Davis, Michael Glavin
Bonner-Prendergast: James Ugorji
Cardinal O’Hara: Logan Maloney
Chester: Kylie Harper
Chester Charter Scholars Academy: Zach Howard
Chichester: Walter Jones III
Delco Christian: Jason Shaw, C.J. Simbiri
Episcopal Academy: Dakin Ebmyer, Sean Jones, Aidan McHugh
Garnet Valley: Jack Westburg
Haverford High: Gabriel Zwilling
Haverford School: Jey Brown
Interboro: Zakee Brooks
Marple Newtown: Dom Tocci
Penncrest: Brendan Hefferan, Ben Holst-Rightley, Rory McAfee, Gavin Mogck
Penn Wood: Luckie Tan
Radnor: Jimmy Kurtz, Michael Rocheleau
Ridley: Olughenga Jesufifunni
Springfield: Keenan McGurk, Billy Zane
Strath Haven: A.J. Glavicic
Sun Valley: Gabe Manero
Upper Darby: Lavar Jackson, Ibrahima Fofana

Print Friendly, PDF & Email
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Advertisement

Recent News

Advertisement
Advertisement

More in SPRING SPORTS