Connect with us

SPRING SPORTS

Pioneer Athletic Conference Citizen Awards and All-Academic Teams Spring 2022

PAC All-Academic Teams

BOYERTOWN: Richard Black (baseball), Michael McMahon (boys lacrosse), Hannah Ulrich (girls lacrosse), Carlee Frantz (softball), Jacob Boughter (boys tennis), Sarah Campbell (girls track), Cameron Kratz (boys track).

METHACTON: Nolan McCloskey (baseball), Nicholas Czincilla (boys lacrosse), Michelle Zhai (girls lacrosse), Nicole Timko (softball), Akash Suresh (boys tennis), Addi Gormley (girls track), Bryan Landsberg (boys track).

NORRISTOWN: Logan Hendricks (baseball), (boys lacrosse), Alexanandra Carpenter (girls lacrosse), Alana Echevarria (softball), Dane Crook (boys tennis), Katie Le (girls track), Daunte Bell (boys track).

OWEN J. ROBERTS: Aaron Kirby (baseball), William Jaeger (boys lacrosse),Gracyn Smith (girls lacrosse), Courtney Glass (softball), Akash Prabu (boys tennis), Morgan Weaver (girls track), Thomas Damiani (boys track).

PERKIOMEN VALLEY: Steven Giorgi (baseball), Andy Gao (boys lacrosse), Sarah Hickey (girls lacrosse), Samantha Corey (softball), Ricardo Spadea (boys tennis), Megan Furlong (girls track), Evan Romano (boys track).

PHOENIXVILLE: Drew Kingsbury (baseball), Josh Search (boys lacrosse), Natalie White (girls lacrosse), Aryana Ashlie (softball), David Nguyen (boys tennis), Max Davis (girls track), Claire Meachen (boys track).

POPE JOHN PAUL II: Adam Yarrison (baseball), Luke Sykes (boys lacrosse), Lauren Kent (girls lacrosse), Grace Paul (softball), Chris Cossa (boys tennis), Anna Patterson (girls track), Andrew Grossbauer (boys track).

POTTSGROVE: John Ryan McMenamin (baseball), Max Neeson (boys lacrosse), Abigail Hakes (girls lacrosse), Jasmine Bowman (softball), Steven McPhillemy (boys tennis), Nevada Grant (girls track), Brendan Vaughan (boys track).

POTTSTOWN: Enam Robinson (baseball), Keyora Frazier (boys lacrosse), Tajera Bass (girls lacrosse), Tajera Bass (softball), Tyler Harper (boys tennis), Arianna Torres (girls track), Daniel Williams (boys track).

SPRING-FORD: Ryan Garvey (baseball), Parker Smith (boys lacrosse), Alyssa Mozi (girls lacrosse), Juliana Scogna (softball), Arnav Gupta (boys tennis), Alexandra Mcpike (girls track), Braden Krajcirovic (boys track).

UPPER MERION: Nick Hutchinson (baseball), Brett Leflar (boys lacrosse), Morgan Puglisi (girls lacrosse), Cacy Legerton (softball), Elan Kuznits (boys tennis), Brianna Hill (girls track), Zach Reid (boys track).

UPPER PERKIOMEN: Brandon Mazzie (baseball), Elizabeth Greczek (girls lacrosse), Kylene Gooch (softball), Ryan Cleary (boys tennis), Liliana Goodrich (girls track), Donald Miller (boys track).

PAC Citizen Awards

BOYERTOWN: Ryan Maloney, baseball

METHACTON: Mackenzie Clark, girls lacrosse

NORRISTOWN: Alexa Eaton, softball

OWEN J. ROBERTS: Morgan Weaver, track & field

PERKIOMEN VALLEY: Mackenzie Hanlon, girls lacrosse 

PHOENIXVILLE: McKenzie Hodges, track & field 

POPE JOHN PAUL II: Gianna Cagliola, track & field

POTTSGROVE: Ryan Sisko, track & field

POTTSTOWN: Daniel Williams, track & field

SPRING-FORD: Julia Breisch, track & field

UPPER MERION: Vanessa Hutchinson, softball

UPPER PERKIOMEN: Josephine Coddington, track & field

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Advertisement

Recent News

Advertisement
Advertisement

More in SPRING SPORTS