Connect with us

WINTER SPORTS

Swimming: The All-Delco Teams

First Team

Katya Eruslanova, Jr., Haverford
Ashley Kolessar, Sr., Notre Dame
Mary Kubiak, Jr., Springfield
Tori Abruzzo, Fr., Notre Dame
Audrey Collins, Sr., Radnor
Devyn Sargent, So., Notre Dame
Alexandra Pastris, Sr., Marple Newtown
Jake Kennedy, So., Springfield
Shane Eckler, So., Ridley
Max Marr, So., Haverford School
Rhett Cosgrove, Sr., Radnor
Jacob Johnson, So., Springfield
Henry Haupt, Jr., Episcopal Academy
AJ Rosenberger, So., Haverford School

Second Team

Emma Lunn, Jr., Episcopal Academy
Kelly Feuzeu Mekoue, Sr., Episcopal Academy
Sydney Bergstrom, Sr., Strath Haven
Marina Wang, Jr., Radnor
AnnaScott McKeaney, Sr., Delco Christian
Natalie Hofer, Jr., Agnes Irwin
Ava Keller, So., Ridley
Ashley Tang, Sr., Episcopal Academy
Zoey Rogers, Fr., Garnet Valley
Mason Kline, Sr., Episcopal Academy
Chase Bearley, So., Episcopal Academy
Kyle Given, Jr., Haverford
Zack Oswald, Fr., Haverford School
Owen McCabe, Jr., Episcopal Academy

Honorable Mention

Agnes Irwin: Reilly Brennan Rosa Huffman, Mia Skyman
Archbishop Carroll: Maddie Formica, Liam Brady
Bonner-Prendergast: Grace McBlain, Madeline Reavey, Jeffrey Travers, Joshua Travers
Cardinal O’Hara: Madison Gibson, Sarah Kelly, Rylie Pellegrino, Hannah Walkowiak, Jon Sandon, Henry Schueren, John Shelton
Chichester: Rachel Bube, Kayla Frantz, Anthony Ricco, Luke Schealer
Delco Christian: Audrey McKeaney
Episcopal Academy: Erinne Bresler, Megan Cassidy, Ashley Foppa, Hannah Neilly, Isabel, Rozes, Ashley Tang, Will Esterhai, Jake Shaud, Alec Tsaturyan
Garnet Valley: Peyton Goetz, Hallie Milligan, Zoey Rogers, Diedre Scudder
Haverford: Sarah Krissinger, Will Bochanski, Sam Graaf, Zachary Graaf
Haverford School: Fisher Bond, Evan Boratto, Cameron Smith, Jake LaRocca, Henry Newhall, Charlie Rosenberg, Bram Schork, Luke Sekulic, Isaiah Shuchman
Interboro: Marin Daniels, Maryanna Nagle, Logan Giordano, Mason McCoy
Marple Newtown: Katie Snyder, Ethan D’Angelo
Notre Dame: Gabi Abruzzo, Ellie Archer, Lily Hahn, Kaitlyn Kolessar, Natalie Stuart
Penncrest: Ruby Schwelm, Sam Woolery, Jonathan Hoole
Radnor: Avery Barber, Nuala Dill, Anne Lindgren, Kelsey Wakiyama, Chase Bentley, Nathan Kellerman, Ray Luan, Andrew Yu
Ridley: Kacey Lenz, Madison Rae, Jolie Torrens, Eric Boeckx
Springfield: Avya Christie, Ava Despeaux, Michelle Kubiak, Alex Chan, Tristan Ronayne
Strath Haven: Ella Shifflett, Alexander Ivanovic, Ethan Roberts, Charlie Shankweiler, Gavin Shifflett
Sun Valley: Blaze Graham
Upper Darby: Brock Green, Gabriel Green, Connor Hunt, Luke Olmstead

Print Friendly, PDF & Email
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Advertisement

Recent News

Advertisement
Advertisement

More in WINTER SPORTS