Connect with us

WINTER SPORTS

Swimming: The All-Delco Teams

First Team

Katya Eruslanova, So., Haverford
Sydney Bergstrom, Jr., Strath Haven
Casey Cullen, Jr., Radnor
Catherine Weaverling, Sr., Garnet Valley
Mia Abruzzo, Sr., Notre Dame
Alexandra Pastris, Jr., Marple Newtown
Jack Christian, Sr., Episcopal Academy
Jack Deppen, Sr., Haverford School
Rhett Cosgrove, Jr., Radnor
Jake Kennedy, Fr., Springfield
Jack Undercofler, Sr., Radnor
AJ Rosenberger, Fr., Haverford School

READ: All-Delco Swimming: Eruslanova, Christian made the most of difficult situations

Second Team

Kelly Feuzeu Mekoue, Jr., Episcopal Academy
Ashley Kolessar, Jr., Notre Dame
Mia Yancey, Sr., Strath Haven
Audrey Collins, Jr. Radnor
Emma Lunn, So., Episcopal Academy
Kat Harrar, Sr., Episcopal Academy
Matthew Hurford, Sr., Garnet Valley
Matthew Gray, Sr, Marple Newtown
Kyle Given, So., Haverford
Henry Haupt, So., Episcopal Academy
Michael Huegel, Jr., Springfield
Will Hopkins, Sr., Episcopal Academy

READ: All-Delco Swimming: Bergstrom made history with gold at PIAA championships

Honorable Mention

Agnes Irwin: Reilly Brennan, Natalie Hofer, Rosa Huffman, Mia Skyman
Bonner-Prendergast: Grace McBlain, Madeline Reavey, Josh Travers
Cardinal O’Hara: Madison Gibson, Rylie Pellegrino, Donovan Hunt
Episcopal Academy: Bridget Egan, Emma Lunn, Madeline Ott, Riley Pujadas. Lauren Stasse, Mason Kline, Chris Lo, Owen McCabe, Jonathan Valdes
Garnet Valley: Makenzie Butler, Peyton Goetz, Avery malek, Diedre Scudder, Ryan Hickey, Matthew Sidlowski
Haverford: Ellie Krissinger, Sarah Krissinger, Laura Seavey, Zachary Graaf, Zach Scullin, Jack Scholtz
Haverford School: Fisher Bond, Max Marr
Marple Newtown: Emily Reynolds, Matt Kirlin, Vasili Koulas
Notre Dame: Tori Abruzzo, Emily Hamill, Devyn Sargent, Natalie Stuart
Penncrest: Annie Johnson, Beppe Tangorra, Steven Woolery
Radnor: Avery Barber, Nuala Dill, Sophia Mlodzienski, Kelsey Wakiyama, Marina Wang, Chase Bentley, Nathan Kellerman, Nick Lavine
Ridley: Hailey King, Madison Rae, Grace Reagan, Eric Boeckx, Brandon Redkar, Wyatt Shanks, Jeffrey Stroud, Eric Tanzosh
Springfield: Ava Despeaux, Mary Kubiak, Michelle Kubiak, Etienne Arnoult, Michael Brattini, Dan Burke, Jacob Johnson, Luke Kennedy
Strath Haven: Kate Blackburn, Ava Dijstelbloem, Noa Dijstelbloem, Ella Shifflet, Aleksander Ivanovich, Ethan Roberts, Charlie Shankweiler
Sun Valley: Nicole Ferraccio, Nick Fursman, Timmy Gauzza
Upper Darby: Kiera Hunt, Connor Hunt, Luke Olmstead, Alfonsus Rahardjo

Comments

comments

Print Friendly, PDF & Email
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement

Recent News

Advertisement
Advertisement

More in WINTER SPORTS