Connect with us

WINTER SPORTS

Wrestling: The All-Delco Team

First Team

Cole McFarland, Haverford Fr.
Matt Ricci, Garnet Valley Jr.
Nate Shippey, Interboro Jr.
Griffin Hollingsworth, Garnet Valley Sr.
Kelton Brunner, Strath Haven Jr.
Kevin Rainey, Ridley Sr.
C.J. Wood, Garnet Valley Jr.
Dom D’Agostino, Interboro Jr.
Chase Barlow, Strath Haven Jr.
Desmon Perry, Garnet Valley Sr.
Sam DiTrolio, Garnet Valley Jr.
Ryan Catka, Sun Valley Sr.
Julien Laventure, Upper Darby Jr.
Daetrel Jerome, Radnor Sr.

All-Delco Wrestling: Sun Valley’s Ryan Catka didn’t allow one loss to get him down

Second Team

Tim Kearney, Sun Valley Fr.
Victor Quintiliana, Interboro Jr.
Gabe Broome, Strath Haven Fr.
Shane Holefelder, Sun Valley Jr.
Rocco Hartfuss, Ridley So.
Daniel Husain, Garnet Valley Jr.
Nikko Partsanakis, Penncrest Jr.
Stephen Lozano, Haverford Sr.
Jimmy Hally, Marple Newtown So.
Gabe Federico, Strath Haven Sr.
Jon Harwood, Haverford Jr.
Shalom Thomas, Interboro Sr.
Ben Farabaugh, Strath Haven So.
Nick Mahoney, Garnet Valley So.

All-Delco Wrestling: Haverford freshman McFarland made history at Super Regional

Honorable Mention

Chichester: Eli Harvey, Chase Whartnaby.
Garnet Valley: Ethan Bliss, Frank Reagan.
Haverford: Jack Lacianca, Don Reimer.
Interboro: Jake Finley, Isiah Fusaro, Dylan Lajudice, Aiden McDevitt, Gavin Olivia.
Marple Newtown: Will Evans, Joe Goodman, Alex Tenaglia.
Penncrest: George Bostwick, Liam Stauffer.
Penn Wood: Desmond Randall.
Radnor: Gave Vandevere, Zack Fluck.
Ridley: Chris Green, Victor Ninson, David Rainey, Alex Treloar.
Springfield: Eddie Cullen, Matthew Klein.
Strath Haven: Simon Bolinger, Anthony Crawford, Charlie Dawes, Alex Hemingway, Sal Kaufman.
Sun Valley: Xain Cabalo, Alex Gable-Williams, Daniel Kearney.
Upper Darby: Farhan Chowdhury, Samuel Kimmel.

 

 

Comments

comments

Print Friendly, PDF & Email
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement

Recent News

Advertisement
Advertisement

More in WINTER SPORTS