Connect with us

2015 Standings

2016 | 2015

Berks Division I

TeamConferenceOverall
Exeter10-015-5
Governor Mifflin6-414-7
Wilson6-410-10
Daniel Boone0-104-13

Berks Division II

TeamConferenceOverall
Berks Catholic8-215-4
Wyomissing6-49-8
Twin Valley3-78-9
Conrad Weiser1-93-13

Catholic Academies League

TeamConferenceOverall
Merion Mercy13-015-4
Villa Maria Academy10-312-6
Gwynedd Mercy10-311-8
Mount Saint Joseph's7-69-8
Villa Joseph Marie6-87-10
Sacred Heart4-105-12
Nazareth Academy2-126-12
St. Basil Academy0-103-12

Catholic League

TeamConferenceOverall
Archbishop Carroll12-018-2
Archbishop Wood10-212-3
Lansdale Catholic4-45-10
Conwell-Egan4-65-11
Saint Hubert3-34-7
Cardinal O'Hara3-54-10
Bishop McDevitt2-22-7
Hallahan2-83-10
Little Flower1-43-4
Bonner-Prendergast1-31-5
Archbishop Ryan0-50-7

Central League

TeamConferenceOverall
Conestoga13-223-4
Radnor13-322-3
Harriton10-320-5
Garnet Valley9-618-9
Springfield-Delco8-517-6
Strath Haven7-411-6
Haverford5-713-7
Ridley4-76-11
Marple Newtown3-86-11
Penncrest2-96-12
Lower Merion1-106-12
Upper Darby0-112-14

Ches-Mont League

TeamConferenceOverall
Great Valley11-021-4
Unionville10-116-5
Downingtown East8-312-7
Bishop Shanahan8-315-5
West Chester East6-59-10
Downingtown West6-59-11
Kennett5-611-8
West Chester Rustin4-710-9
West Chester Henderson4-76-12
Avon Grove2-92-14
Sun Valley1-105-13
Coatesville0-112-14

Delaware Valley Friends League

TeamConferenceOverall
Interboro9-010-7
Chichester6-39-6
Academy Park3-67-11
Penn Wood0-90-13

Friends School League

TeamConferenceOverall
Friends' Central8-017-5
Germantown Friends5-210-10
Shipley School4-36-13
Academy of the New Church1-55-9
Abington Friends2-48-5
George School1-55-9
Westtown School2-43-10

Inter-Academic League

TeamConferenceOverall
Agnes Irwin11-121-1
Episcopal Academy8-28-2
Academy of Notre Dame de Namur7-512-8
Springside Chestnut Hill7-511-9
Germantown Academy2-82-8
William Penn Charter1-83-8
Baldwin0-30-3

Mid-Atlantic Prep League

TeamConferenceOverall
Lawrenceville5-013-3
Blair Academy3-211-4
The Hill School3-26-5
Peddie School2-38-5
The Hun School1-47-8
Mercersburg Academy1-45-8

Pioneer Athletic Frontier Division

TeamConferenceOverall
Phoenixville7-611-9
Pope John Paul II6-79-10
Upper Perkiomen5-88-10
Pottstown2-113-12
Pottsgrove1-124-14

Pioneer Athletic Liberty Division

TeamConferenceOverall
Owen J. Roberts13-019-2
Methacton10-315-6
Spring-Ford9-413-6
Boyertown8-59-10
Perkiomen Valley4-98-11

Suburban One American

TeamConferenceOverall
Wissahickon9-015-5
Abington8-114-5
Hatboro-Horsham7-211-8
Upper Dublin6-39-9
Plymouth Whitemarsh4-57-10
Upper Merion 4-57-11
Upper Moreland4-510-7
Springfield-Montco2-76-9
Cheltenham1-87-10
Norristown0-90-15

Suburban One National

TeamConferenceOverall
Central Bucks West8-114-6
Souderton8-118-5
Central Bucks South7-214-6
North Penn6-310-9
Central Bucks East4-56-11
Pennridge4-510-8
Pennsbury4-58-10
Council Rock North2-75-12
Neshaminy2-78-8
Council Rock South0-93-13

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *