Connect with us

Girls Basketball Daily Schedule

Comments

comments

Girls Basketball Daily Schedule

DateMatchTime/ResultsFieldArticle
2018-02-20 19:00:00February 20, 2018 Abington vs Central Bucks East (District 1-6A second round)48 - 59AbingtonRecap
2018-02-20 19:00:00February 20, 2018 West Chester Henderson vs Upper Moreland (District 1-5A first round)52 - 29West Chester HendersonRecap
2018-02-20 19:00:00February 20, 2018 Pope John Paul II vs Radnor (District 1-5A first round)45 - 62Pope John Paul IIRecap
2018-02-20 19:00:00February 20, 2018 Mount Saint Joseph vs Marple Newtown (District 1-5A first round)66 - 41Mount Saint JosephRecap
2018-02-20 19:00:00February 20, 2018 Springfield-Delco vs Penn Wood (District 1-5A first round)59 - 37Springfield-DelcoRecap
2018-02-20 19:00:00February 20, 2018 Villa Maria vs Phoenixville (District 1-5A first round)44 - 19Villa MariaRecap
2018-02-20 19:00:00February 20, 2018 Penncrest vs Bishop Shanahan (District 1-5A first round)29 - 27PenncrestRecap
2018-02-20 19:00:00February 20, 2018 Academy Park vs Upper Merion (District 1-5A first round)56 - 58Academy ParkRecap
2018-02-20 19:00:00February 20, 2018 West Chester Rustin vs Pottsgrove (District 1-5A first round)66 - 28West Chester RustinRecap
2018-02-21 19:00:00February 21, 2018 Souderton vs Haverford (District 1-6A second round)25 - 46SoudertonRecap
2018-02-21 19:00:00February 21, 2018 Council Rock North vs Upper Dublin (District 1-6A second round)37 - 34Council Rock NorthRecap
2018-02-21 19:00:00February 21, 2018 Garnet Valley vs Conestoga (District 1-6A second round)43 - 33Garnet ValleyRecap
2018-02-21 19:00:00February 21, 2018 Central Bucks South vs Great Valley (District 1-6A second round)44 - 28Central Bucks SouthRecap
2018-02-21 19:00:00February 21, 2018 Perkiomen Valley vs Neshaminy (District 1-6A second round)47 - 57Perkiomen ValleyRecap
2018-02-21 19:00:00February 21, 2018 Spring-Ford vs Boyertown (District 1-6A second round)49 - 39Spring-FordRecap
2018-02-21 19:00:00February 21, 2018 Plymouth-Whitemarsh vs Downingtown East (District 1-6A second round)58 - 27Plymouth-WhitemarshRecap
2018-02-23 15:30:32February 23, 2018 Academy of Notre Dame vs Abington Friends (PAISAA semifinals) 15:30:323:30 pmNeumann UniversityPreview
2018-02-23 17:30:00February 23, 2018 Moorestown Friends vs Moorestown 17:30:005:30 pmMoorestown FriendsPreview
2018-02-23 18:00:58February 23, 2018 Shipley School vs Germantown Academy (PAISAA semifinals) 18:00:586:00 pmNeumann UniversityPreview
2018-02-23 19:00:00February 23, 2018 Lower Moreland vs Springfield-Montco 19:00:007:00 pmLower MorelandPreview
2018-02-23 19:00:00February 23, 2018 Pine Grove vs New Hope-Solebury 19:00:007:00 pmPine GrovePreview
2018-02-23 19:00:00February 23, 2018 St. Basil Academy vs Palmerton 19:00:007:00 pmSt. Basil AcademyPreview
2018-02-23 19:00:00February 23, 2018 Sacred Heart vs Calvary Christian 19:00:007:00 pmSacred HeartPreview
2018-02-23 19:00:00February 23, 2018 Delco Christian vs Bristol 19:00:007:00 pmDelco ChristianPreview
2018-02-23 19:00:00February 23, 2018 Parkway Northwest vs Phil-Mont Christian 19:00:007:00 pmParkway NorthwestPreview
2018-02-23 19:00:00February 23, 2018 The Christian Academy vs Friends Select 19:00:007:00 pmThe Christian AcademyPreview
2018-02-23 19:00:12February 23, 2018 Villa Maria vs Penncrest (District 1-5A quarterfinals) 19:00:127:00 pmVilla MariaPreview
2018-02-23 19:00:17February 23, 2018 Radnor vs West Chester Henderson (District 1-5A quarterfinals) 19:00:177:00 pmWest Chester HendersonPreview
2018-02-23 19:00:27February 23, 2018 Mount Saint Joseph vs Springfield-Delco (District 1-5A quarterfinals) 19:00:277:00 pmSpringfield-DelcoPreview
2018-02-23 19:00:49February 23, 2018 Upper Merion vs West Chester Rustin (District 1-5A quarterfinals) 19:00:497:00 pmWest Chester RustinPreview
2018-02-24 16:00:00February 24, 2018 Gwynedd Mercy vs Nazareth Academy 16:00:004:00 pmGwynedd MercyPreview
2018-02-24 19:00:04February 24, 2018 Spring-Ford vs Plymouth-Whitemarsh (District 1-6A Quarterfinals) 19:00:047:00 pmSpring-FordPreview
2018-02-24 19:00:07February 24, 2018 Central Bucks South vs Neshaminy (District 1-6A Quarterfinals) 19:00:077:00 pmCentral Bucks SouthPreview
2018-02-24 19:00:29February 24, 2018 Boyertown vs Downingtown West (District 1-6A 9-11 Playbacks) 19:00:297:00 pmDowningtown WestPreview
2018-02-24 19:00:36February 24, 2018 Perkiomen Valley vs Great Valley (District 1-6A 9-11 Playbacks) 19:00:367:00 pmPerkiomen ValleyPreview
2018-02-24 19:00:39February 24, 2018 Upper Dublin vs Haverford (District 1-6A 9-11 Playbacks) 19:00:397:00 pmUpper DublinPreview
2018-02-24 19:00:39February 24, 2018 Central Bucks East vs Conestoga (District 1-6A 9-11 Playbacks) 19:00:397:00 pmCentral Bucks EastPreview
2018-02-24 19:00:46February 24, 2018 Souderton vs Council Rock North (District 1-6A Quarterfinals) 19:00:467:00 pmSoudertonPreview
2018-02-24 19:00:51February 24, 2018 Garnet Valley vs Abington (District 1-6A Quarterfinals) 19:00:517:00 pmGarnet ValleyPreview