Connect with us

Academy Park

Boys Soccer: The All-Delco Team

First Team

Goodwill Agbaadem, Sr. GK Penn Wood
Johnny Cunningham, Sr. D, Episcopal Academy
Josh Mason, Sr. D., Strath Haven
Carlos D’Anjolell, Sr. D, Penn Wood
Andrew Weir, Sr. M, Garnet Valley
Harrison Malone, Jr. M, Episcopal Academy
Parker Gravina, Sr. M, Haverford School
Andrew Nmah, Sr. M, Penn Wood
Lansana Doumbouya, Sr. M, Academy Park
Ryan Peter, Sr. F, Radnor
Nate Perrins, Jr. F, Strath Haven
Cam Morse, Jr. F, Haverford

Second Team

Tony Harper, Sr. GK, Bonner & Prendergast
Charlie Sheehan, Sr. D, Cardinal O’Hara
Connor Brown, Sr. D, Haverford
Elijah Toby, Jr. D, Academy Park
Sahr Pessima, Sr. D, Upper Darby
Daniel Pitt, Jr. M, Academy Park
Griffin Wada, Jr. M, Haverford School
Nick Booth, Sr. M, Archbishop Carroll
Spencer Higgins, Sr. M, Episcopal Academy
Luke Ciavardelli, Sr. M, Marple Newtown
Romario Sterling, So. F, Penn Wood
Sam Wilson, Jr. F, Episcopal Academy

Honorable Mention

Academy Park: Amadou Fofana, Bastien Pigeot, James Samura, Tahjay Swaby, Kho Tuang, Cliff Wrobeh
Archbishop Carroll: Nick Frederick, Dom Massi
Bonner & Prendergast: Kaito Kitazawa, Andrew Markopoulos
Cardinal O’Hara: Jalen Hammond, Ryan Henderson
Chichester: Nick Baney, Sean Pikington, Justin Prinz, Jason Willoughby
Christian Academy: Jesse Brittain, Sam Geathers, David Matej, Brandon Rochester, Grant Sareyka, Tyler Skaer
Delco Christian: Daniel Deger, Dante Felice, Cole Levis, Micah Metricarti, Brody Veleber
Episcopal Academy: Chris Bassett, Gabe Furey, Trevor Manion
Garnet Valley: Michael Buchy, Nate Ominsky, Jarred Sheffler
Haverford: Matt Billbrough, Wilson Dodds, Alex Reardon
Haverford School: Nik Golz, Mike Pilkington, Nick Pippis
Glen Mills: Julius Baldwin, Dyiba Keita, Joseph Konneh, Austin Lopez, Keshon McCaleb
Interboro: John Ameyaw, Connor Evans, Matt Hengey
Marple Newtown: Stephen Bradley, Chad Lairdson, Dan Quimby, Mike Smith
Penncrest: Matt Arbogast, Max Brown, Alex Boudazin, Colby Schnyder
Penn Wood: Abudlia Barrie, Talus Gaymore, Solomon Kamara, John Kpankpa, Phillip Washington
Radnor: Nate Congleton, Ben Engstrom, Phil Gilbert, Peter Miller, Zach Quinn, Ben Verbofsky
Ridley: Brendan Higgins, Zach Ritz, Brandon Zepp
Springfield: Justin Eckard, Ronnie Miller, Chris Walters
Strath Haven: Gavin Birch, Jon Kadoch, Luke Mutz
Sun Valley: Joey Cairy, Zach Montgomery, Evan Roland, Ian Roland, Jack Seegol
Upper Darby: Jorge Bayberan, Alex Cueva, O’Shane Higgins, Michael Peters

Comments

comments

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Academy Park