Connect with us

Bicentennial League

Boys Soccer: The All-Delco Team

First Team

Matt Freese, Sr. GK, Episcopal Academy
Cal Congleton, Sr. D, Radnor
Frankie Knuckles, Sr. D, Penn Wood
Phil Regan, Sr. M/D, Radnor
Ramon Gallegos, Sr. M, Episcopal Academy
Matt Moore, Sr. M, Garnet Valley
Quinn Dudek, Sr. M, Episcopal Academy
Andrew Nmah, Jr. M, Penn Wood
Sean Cannon, Sr. F/M, Haverford
Diego Lopez, Jr. F, Interboro
Sam Brown, Sr. F, Penncrest
Jack Miller, Sr. F, Radnor

Second Team

Ben Toomey, Sr. GK, Radnor
Habib Toure, Sr. D, Penn Wood
Shea Morgan, Sr. D, Penncrest
Vito Vincent, Sr. D, Archbishop Carroll
Josh Ridenhour, Sr. D., Haverford School
Josh Cunningham, Sr. D/M, Haverford
Andrew Weir, Sr. M, Garnet Valley
Lansana Doumbouya, Jr. M, Academy Park
Caleb Clothier, Sr. M, Haverford School
Johnny Cunningham, Jr. M, Episcopal Academy
Mohamed Camara, Sr. F, Upper Darby
Ryan Peter, Jr. F, Radnor

Honorable Mention

Academy Park: Owen Ede, Samika Kromah, Tahjay Swaby
Archbishop Carroll: Nick Booth, Sam Frederick, Sean Kearney
Bonner & Prendergast: Theo Ijeboi, Kaito Kitazawa, Andrew Markopoulos, Joe Nestel
Cardinal O’Hara: Kyle Budgick, Charlie Sheehan
Chichester: Harun Abdulliah, Matt Dwyer
Christian Academy: Jesse Brittain, Andre Jones, Caleb Robinson, Grant Sareyka, Jake Sitkowski
Delco Christian: Dante Felice, Daniel Nichols, Brody Veleber
Episcopal Academy: A.J. Marcucci, Brandon Sheppard, Nick Wallick
Garnet Valley: Michael Buchy, Nate Ominsky, Jacob Schwien, John Scott
Glen Mills: Jager Mueller
Haverford: Wilson Dodds, Cam Morse, Indie Zimmerman
Haverford School: Will Baltrus, Nick Golz, Nick Pippis, Griffin Wada
Interboro: Noah Kiely, Joey Pitts, Guillermo Ramirez, Brandon Welden
Marple Newtown: Adam Azab, Eamonn Clinton, Richie Hannig, Rajbir Lohat
Penncrest: Alex Boudazin, Max Brown, Christian Evans, Pat Hughes
Penn Wood: Goodwill Agbaadem, Carlos D’Anjollel, Solomon Kamara, James Nmah,
Radnor: Andrew Boujoukos, Miles Maesaka, Ben Verbofsky
Ridley: Kyran Baker, Brendan Higgins
Springfield: Thomas McCaffery, Ron Miller
Strath Haven: Jeremy Baker, Harrison Hotham, Josh Mason, Joe Shiiba
Sun Valley: Jake Benz, Joey Cairy, Luciano Gutierrez, Zach Montgomery, Evan Roland, Brendan Skwirut
Upper Darby: Scott Devlin, Daniel Lista, Daniel Willie

Comments

comments

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Bicentennial League