Connect with us

Winter Sports

Swimming: The All-Delco Teams

First Team

Alex Boratto, Jr., Haverford School
Greg Giannella, Sr., Radnor
Ivan Puskovitch, So., Episcopal Academy
Brian Brennan, Fr., Haverford School
John Nelligan, Jr., Haverford School
Charlie Ryan, Sr., Haverford School
Will Canny, Sr., Haverford
Alex Sumner, Jr., Episcopal Academy
Emma Seiberlich, Sr., Episcopal Academy
Hadley DeBruyn, Fr., Episcopal Academy
Madison Kolessar, Fr., Garnet Valley
Summer Martin, Sr., Strath Haven
Gab Rudy, Sr., Ridley
Wren Sablich, Jr., Episcopal Academy

Second Team

Oliver Yancey, Sr., Strath Haven
Patrick Cullen, So., Radnor
Collin Pettit, Jr., Haverford
James El-Deiry, Jr., Radnor
Antonio Octaviano, Fr., Haverford School
Cole Whitsett, Fr., Episcopal Academy
Steve Szathmary, Sr., Haverford
Michaela McGeary, Sr., Notre Dame
Claire Walsh, So., Penncrest
Liz Olszewski, Jr., Strath Haven
Georgia Apostolu, Sr., Springfield
Julia Cullen, Jr., Radnor
Sally Stockett, Sr., Episcopal Academy
PhilAnn Dixon, Jr., Strath Haven

Honorable Mention

Agnes Irwin: Maddie Aguirre, Emma Boratto, Reilly Brennan, Riley Flick, Ana Mashek, Riley Pujadas, Myka Thomas
Archbishop Carroll: Sincere Gibbs, Kacey Berardinelli, Julia Dellaratta, Zoie Octaviano, Victoria Patota
Bonner & Prendergast: Theodore Greiner, Thomas Lusch, Luke McDevitt, Arvin Sequeira, Hannah Bierling, Jules Fanelli, Claire McBlain, Tara McBlain
Cardinal O’Hara: Daniel Bieter, Frances Schueren, Kylie Swanick,
Chichester: Matthew Sendek, Brandon Weigand, Caprian Kan, Kylie Stablier
Delco Christian: Alex McKeaney
Episcopal Academy: Vlad Puskovitch, Ben Wesley, Sam Wesley, Gossen Yang, Nikki Cannon, Bridget Egan, Maia Golub, Isabel Handal, Lily Haupt, Maddie O’Reilly, Heidi Zirnkilton
Garnet Valley: James Greek, Alex Mitchell, Aidan Zipf, Noelle DiClemente, Anastasia Erley, Alexa Hipp, Ashley Kovatch, Marissa Register, Jordan Stansfield, Amy Townend, Lucy Townend
Glen Mills: Markles Grasty, Diego Romero
Haverford: David Abrahams, Matthew Bochanski, Leo Goldszal, Jackson Graham, Matt Phillips, Matthew Shaw, Elsley Hazell, Abby Krissinger, Brooke Jamieson, Allie Rosengarten
Haverford School: TJ Brooks, JR Leitz, Joe O’Brien, Will Russell
Interboro: Hunter Jensen, Rosalia Murphy, Madison Smith,
Marple Newtown: Michael Hannig, Demetri Tsitsios
Penncrest: Justin Haffner, Kyle Langan, Julia Colizzo, Madison Dickert, Shannon Jackson
Notre Dame: Meg Gentile, Adelaide Lennon, Kayleigh Olszewski
Radnor: Wil Cosgrove, Nick Mlodzienski, Ryan Tague, Emma Dietz, Anna Duffy, Emily Moyher, Sasha Smolyansky, Grace Wakiyama
Ridley: Mason Beck, Alex Boeckx, Peter Williams, Brianna Costa, Shannon Glacken, Meghan Lynch, Marisela Rechner
Sacred Heart: Emma Seifried
Springfield: David Bingaman, Jack Booth, Matthew Seifried, Carly Swartz
Strath Haven: Sean Adams, Colin Brennan, Jake Booth, Will Resweber, Chloe Brennan, Camille Jablonski, Eleni Pappas
Sun Valley: Grant Michaels, George Popov , Brendan Skwirut, Lauren Bondrowski, Keeley Durkin, Jayme McIlhenney
Upper Darby: Mac Lehman, Jack McConnell, Will Olmstead, Joey Vizzari, Madison Weir

Comments

comments

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Winter Sports